16 днів проти насильства - події | ТРЦ Гулівер

16 днів проти насильства

ТРЦ Gulliver підсвітили помаранчевим кольором. Київ підтримав 16 днів активізму проти насильства

Помаранчевий колір уособлює більш яскраве майбутнє, вільне від насильства проти жінок і дівчат, як єдину символіку заходів у рамках кампанії «16 днів активізму проти гендерно зумовленого насильства» по всьому світу. ТРЦ Gulliver підсвічуватиметься з 25 листопада до 10 грудня. Фасад торговельного центру є найбільшим в Україні та Європі й завжди слугує головною афішею Києва, що інформує людей про важливі події в місті та країні. У цей період у багатьох країнах відомі будівлі й пам'ятки архітектури підсвічуються також як знак солідарності протидії насильству.

Україна також долучилась до кампанії: ООН в Україні та «Дикий театр» презентували інтерактивну діджитал-виставу «Нові шрами». Онлайн-перформанс зібрав реальні історії українських жінок про їхні фізичні й душевні рани, спричинені насильством. Глядач сам вибирає сюжет, може змінювати хід історії та впливати на дії актрис, проживаючи події багато разів із різним фіналом.

Крім вистави в ігровому форматі проєкт проти насильства над жінками та дівчатами «Нові шрами» представив прем'єру вистави на сцені київського Довженко-центра, її можна переглянути на YouTube-каналі ООН в Україні.

Проєкт «Нові шрами» вже підтримала низка українських зірок і лідерів думок. Зокрема, співачки Наталія Жижченко (Onuka), Alyona Alyona, режисер Дмитро Авдєєв, журналістка Анастасія Лугова.

На знак підтримки руху проти насильства ми заохочуємо всіх ділитися історіями проти насильства в соцмережах, вибрати для фото й відео об’єкт одягу, макіяжу чи аксесуар помаранчевого кольору та позначити свій голос хештегами #16днів #новішрами #шрами, а також тегом @un_ukraine.

Чому це важливо?

В Україні та світі гендерно зумовлене насильство є широко розповсюдженим і систематичним явищем, яке набуло ще більш разючих масштабів під час пандемії COVID-19. Майже половина (49%) жінок в Україні стверджують, що стикалися з сексуальними домаганнями. Жінки становлять 86% жертв зґвалтувань і 78% потерпілих від домашнього насильства. В умовах карантину кількість звернень на Національну «гарячу лінію» із запобігання домашньому насильству збільшилась удвічі.

Вистава містить лайку, сцени насилля і тютюнопаління та розрахована на аудиторію 14+.

Майстер-клас "Nude макіяж" Майстер-клас "Nude макіяж" майстер-клас "Макіяж за допомогою всього 3-х продуктів" майстер-клас "Макіяж за допомогою всього 3-х продуктів" Запрошуємо на майстер-клас "Секрети smokie eyes" від головного гримера розважальних шоу країни - Інни Білошапко. Запрошуємо на майстер-клас "Секрети smokie eyes" від головного гримера розважальних шоу країни - Інни Білошапко. Більше