16 днів проти насильства - події | ТРЦ Гулівер

16 днів проти насильства

ТРЦ Gulliver підсвітили помаранчевим кольором. Київ підтримав 16 днів активізму проти насильства

Помаранчевий колір уособлює більш яскраве майбутнє, вільне від насильства проти жінок і дівчат, як єдину символіку заходів у рамках кампанії «16 днів активізму проти гендерно зумовленого насильства» по всьому світу. ТРЦ Gulliver підсвічуватиметься з 25 листопада до 10 грудня. Фасад торговельного центру є найбільшим в Україні та Європі й завжди слугує головною афішею Києва, що інформує людей про важливі події в місті та країні. У цей період у багатьох країнах відомі будівлі й пам'ятки архітектури підсвічуються також як знак солідарності протидії насильству.

Україна також долучилась до кампанії: ООН в Україні та «Дикий театр» презентували інтерактивну діджитал-виставу «Нові шрами». Онлайн-перформанс зібрав реальні історії українських жінок про їхні фізичні й душевні рани, спричинені насильством. Глядач сам вибирає сюжет, може змінювати хід історії та впливати на дії актрис, проживаючи події багато разів із різним фіналом.

Крім вистави в ігровому форматі проєкт проти насильства над жінками та дівчатами «Нові шрами» представив прем'єру вистави на сцені київського Довженко-центра, її можна переглянути на YouTube-каналі ООН в Україні.

Проєкт «Нові шрами» вже підтримала низка українських зірок і лідерів думок. Зокрема, співачки Наталія Жижченко (Onuka), Alyona Alyona, режисер Дмитро Авдєєв, журналістка Анастасія Лугова.

На знак підтримки руху проти насильства ми заохочуємо всіх ділитися історіями проти насильства в соцмережах, вибрати для фото й відео об’єкт одягу, макіяжу чи аксесуар помаранчевого кольору та позначити свій голос хештегами #16днів #новішрами #шрами, а також тегом @un_ukraine.

Чому це важливо?

В Україні та світі гендерно зумовлене насильство є широко розповсюдженим і систематичним явищем, яке набуло ще більш разючих масштабів під час пандемії COVID-19. Майже половина (49%) жінок в Україні стверджують, що стикалися з сексуальними домаганнями. Жінки становлять 86% жертв зґвалтувань і 78% потерпілих від домашнього насильства. В умовах карантину кількість звернень на Національну «гарячу лінію» із запобігання домашньому насильству збільшилась удвічі.

Вистава містить лайку, сцени насилля і тютюнопаління та розрахована на аудиторію 14+.

Справжнє зіркове свято у Gulliver! Справжнє зіркове свято у Gulliver! Продовжуємо поповнювати нашу Площу Зірок новими визначними іменами Продовжуємо поповнювати нашу Площу Зірок новими визначними іменами Фінал Євро 2020 на найбільших екранах Gulliver! Фінал Євро 2020 на найбільших екранах Gulliver! Більше