- Хто винен?
- Що відбувається?
- Як правильно засмагати: головні фішки і правила
- TOP-list найкращих засобів для засмаги та захисту від сонця
Зловживання сонячними ваннами може призвести до фотостаріння шкіри. Щоб отримати красиву засмагу та не набути додаткових зморщок і пігментних плям, необхідно дотримуватися простих правил.
Хто винен?
Про фотостаріння шкіри заговорили наприкінці 80-х. Тоді було з'ясовано, що під дією сонячних променів змінюється регенерація її клітин. Цей процес було названо фотостарінням. Утім, не варто звинувачувати ультрафіолет. Насправді він просто виконує свою місію — допомагає шкірі виробляти вітамін D, серотонін та зміцнює імунітет. Решта — результат надмірної любові до засмаглої шкіри та нехтування засобами захисту.
Що відбувається?
По-перше, надлишок ультрафіолету провокує утворення вільних радикалів, які пошкоджують волокна колагену й еластину. В результаті втрачається тонус, еластичність, з'являється дряблість.
По-друге, якщо в нормі клітини епідермісу оновлюються за 28 днів, то через надмірний вплив сонячних променів процес затягується. І це одна з причин появи пігментних плям.
По-третє, сонце сприяє зневодненню, тому шкіра стає сухою, схильною до подразнень та утворення судинних зірочок і зморщок. Розглянемо, як вберегти шкіру від сонця.
Як правильно засмагати: головні фішки і правила
Обирати безпечний час засмаги на сонці. Мінімально перебувати під прямим променями з 11 до 16 години у спекотний сезон дерматологи рекомендують не лише тим, хто засмагає на пляжі, а й жителям мегаполісів. Бо ультрафіолету байдуже, де вас зловити. Найкращий час для засмаги — зранку до 11 та ввечері після 16 години.
Купувати правильні аксесуари. Щоб убезпечитися від ультрафіолету, варто мати в гардеробі капелюх як зброю проти передчасних зморщок. Таким чином, можна захистити обличчя від сонця, навіть якщо ви забудете намазатись санскріном.
Користуватися ефективними спец-засобами. Сьогодні без кремів, лосьйонів, спреїв та емульсій з SPF ми не зможемо почуватися захищеними ні на курорті, ні дорогою до офісу. Спеціалісти радять засоби для догляду з фактором 30–50, що спроможні протистояти UVA- і UVB-променям і не змиваються після купання. Обираючи між хімічними та фізичними фільтрами, варто віддавати перевагу засобам із меншою кількістю перших, адже вони не відбивають ультрафіолет, а поглинають його і можуть спричинити алергічні реакції. Якщо крем з SPF матиме у складі додаткові зволожувальні та живильні інгредієнти, скажімо гіалуронову кислоту чи рослинні екстракти, захист буде бездоганним.
TOP-list найкращих засобів для засмаги та захисту від сонця
З метою допомогти підібрати вам догляд, ми зібрали кращі продукти для безпечної засмаги, які пропонують магазини косметики в ТРЦ Gulliver:
Лосьон після засмаги Tan Prolonging, Caudalie (м-н BROCARD, 1-й поверх);
Сонцезахисний крем для обличчя Solaire Creme Visage Anti Rides SPF 50, Caudalie (м-н BROCARD, 1-й поверх);
Крем для обличчя Face Zone SPF 50, Dr. Irena Eris (м-н BROCARD, 1-й поверх);
Легкий денний крем для обличчя з олією каріте SPF 15 (м-н L’OCCITANE, 1-й поверх);
Сонцезахисний крем для обличчя Solaire Peau Parfaite SPF 50+ (м-н YVES ROCHER, 2-й поверх);
Захисний флюїд Elixir Jeunesse Uv Beauty Shield SPF 30 (м-н YVES ROCHER, 2-й поверх).
Тебе можуть зацікавити статті на схожу тематику: