Заселфитись по-традиційному, або Як відзначили Міжнародний день музейних селфі в Музеї Івана Гончара - новини від ТРЦ Гулівер

Заселфитись по-традиційному, або Як відзначили Міжнародний день музейних селфі в Музеї Івана Гончара

Іван Гончар прищепив шану та захоплення традиційним вбранням не одному поколінню українців. Він був переконаний – традиція має лишатися живою. Тільки примірявши святковий вінок, чи не кожна дівчина розуміє, що хоче виходити заміж вбрана саме так – у традиції. А свита та гуцульський капелюх розбурхає бешкетницький дух навіть у найсором’язливішого парубка.

Доторкнутися до української традиції можна було 16 січня на Дні селфі у Музеї Івана Гончара. Спеціально до міжнародної акції Museum Selfie Day Музей Івана Гончара разом з ТРЦ «Gulliver» створили міні-музей. У кадрі були репліки святкових головних уборів з різних областей України, коза з колядницької ватаги, різдвяні зірки та свитки, створені за зразком музейних експонатів, люб’язно надані магазинами «Зерно» та «Шляхетний одяг».

Протягом дня музейні співробітники розповідали про традиційну культуру та відповідали на питання про святкові головні убори кінця ХІХ ст. Кожен бажаючий міг дізнатися про традиційний образ зі свого регіону. Простір був прикрашений величезними копіями давніх світлин з мистецького історико-етнографічного альбому Івана Гочара «Україна та Українці».

У атріумі торгівельного центру вилаштовувалися черги, у обідню перерву заходили заселфітися навіть співробітники офісної вежі. Багато хто приїжджав до міні-музею спеціально, дізнавшись про день селфі. Гості зробили більше 200 селфі, не рахуючи тих, хто примірявся до вбрання та знання без бажання сфотографуватися.

 


Museum Selfie Day – акція у соціальних мережах на підтримку та популяризацію музеїв. Започаткувала день селфі Мар Діксон (ініціаторка культурних проектів та музейний консультант). З 2014 року цей флешмоб крокує світом, і вже вп’яте відбувся в Україні.

Запрошуємо на фан-зустріч з героями мультфільму Запрошуємо на фан-зустріч з героями мультфільму "Мавка. Лісова пісня" в ТРЦ Gulliver! SOVA x FROLOV: нова колаборація, яка рятує життя SOVA x FROLOV: нова колаборація, яка рятує життя У ТРЦ Gulliver відкривається виставка У ТРЦ Gulliver відкривається виставка "Дивовижний світ Любові Панченко" Більше