Лекція

Лекція "Трендові жіночі аксесуари родини Косачів"

Лекція: "Трендові жіночі аксесуари родини Косачів" 

Запрошуємо на лекцію 2 жовтня о 14:00 на 4-му поверсі ТРЦ Gulliver.

Лектор – Микола Захаркін (старший науковий співробітник Музею Лесі Українки)

Вхід безкоштовний, але необхідно забронювати місце. Кількість місць обмежена!  

Для того, щоб забронювати місце:

1) Оберіть подію в календарі 

2) Введіть ваші дані та натисніть "Забронювати"

Також ви можете бронювати місця на інші лекції, як з української мови, так і про видатних діячів України. Всі бронювання відбуваються в календарі подій. Обирайте дату та бронюйте місце.

Про що лекція:

"Трендові жіночі аксесуари родини Косачів"  Европейські емансиповані жінки – рушії нових модних течій у ХІХ ст. Аби підкреслити свою діловитість, вони брали елементи чоловічого гардеробу.
Англійська королева Вікторія, французька письменниця Жорж Санд були великими прихильницями модних аксесуарів, таких, як шийні хустки «crovate» (фр.) та накладні комірці, що імітують чоловічу сорочку. Саме тому, вони і стали символом статусу «нової жінки».


Прикладом такого стилю у Києві були і жінки з родини Косачів. Фотознімки Олени Пчілки та її доньок, а також аксесуари, зокрема накладні комірці, що зберігаються в музеях України свідчать про те, що вони не лише використовують модні і характерні для ділових жінок аксесуари, але й оздоблюють їх традиційною українською вишивкою. 

Ці світлини відзеркалюють історію про те, як романтична панна перетворюється у впевнену пані і сміливо крокує у ногу з часом. Жінки з родини Косачів доводили власним прикладом, що поки ти займаєшся улюбленою справою, поки ти кохаєш і надихаєш оточуючих – все для тебе можливе!
Протягом ХІХ-ХХ ст. відстібний комірець періодично був обов’язковим елементом жіночої форменої одежі. Пригадаємо лише гімназійну дівочу форму, яка «прожила» більше 100 років.

І на сьогодні знімний комірець – важлива деталь модного образу. Сучасні дизайнерки, за прикладом жіночих рухів ХІХ ст., притримуються мінімалізму і «капсульності» гардеробу та під слоганом «Свобода!» відмовляються від гламура та зайвої розкоші, але все ж підкреслюють вишуканими жіночими дрібничками привабливість власниці і роблять ставку на її винятковості та незалежності.

«Якщо добре потурбуватися про дрібні деталі – великі проблеми вирішаться самі по собі» (Рудольф Джуліані).

 

Бронювати місце
Зірковий концерт "Даруємо любов" Зірковий концерт "Даруємо любов" Тепле Різдво разом з ТРЦ Gulliver Тепле Різдво разом з ТРЦ Gulliver Святий Миколай та янголятка вже чекають на дітлахів у ТРЦ Gulliver Святий Миколай та янголятка вже чекають на дітлахів у ТРЦ Gulliver Більше