В Києві на «Площі зірок» відкрили зірку всесвітньо відомому художнику Івану Марчуку - події | ТРЦ Гулівер

В Києві на «Площі зірок» відкрили зірку всесвітньо відомому художнику Івану Марчуку

Іван Марчук — жива легенда українського живопису, всесвітньо відомий художник, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, член Золотої гільдії Міжнародної академії сучасного мистецтва у Римі. Його ім’я — у числі сотні геніїв сучасності (за версією британської газети «The Daily Telegraph), які створюють багатовимірний образ світу і, випереджаючи час, визначають напрямки і перспективи розвитку постіндустріальної цивілізації. Вплив його полотен на глядача порівнюють з дією 25 кадру, котрий впливає на підсвідомість і тому закарбовується в пам’яті назавжди.

Сам Іван Марчук був приємно здивований, коли дізнався, що його зірка з’явиться у центрі міста на «Площі зірок» і на відкритті відзначив: «Я знаю, як любить мене український народ. І не знаю, чи тішитися , чи плакати, але я думаю, що я доставив людям цією зіркою насолоду. Щоб українці не забували мене, пам’ятали та шанували».

Як відзначила на відкритті зірки Тетяна Атаджанова, PR директор Gulliver: “Наш проект має на меті велику просвітницьку місію. Тому нам дуже важливо, щоб усі, хто відвідує «Площу зірок» більше дізнавалися про українців, які досягнули значних результатів у своєму напрямку та прославляють Україну. Тому на кожній зірці є QR код, який веде на сторінку проекту і розповідає про досягнення лауреата».

13 серпня легенді українського живопису закладено 45 зірку на «Площі зірок». Цього дня на «Площу зірок» завітало кілька десятків прихильників таланту генія. Серед яких і Світлана Долеско, директор центру української культури та мистецтва, яка прокоментувала подію: «Іван Марчук, як людина, яка пройшла і заслання, і славу, і визнання заслуговує на те, щоб у цьому віці і за свої здобутки отримати таку нагороду. І я точно можу сказати, що ця зірка на «Площі зірок» дуже потрібна не лише художнику, а й усім українцям».

Зірки на «Площі Зірок» з’являються за результатами декількох етапів відбору: рекомендації експертної комісії,  а саме представників ТРЦ Gulliver, громадськості (ГО Спільна перемога), Міністерство молоді та спорту, Міністерство інформаційної політики, експерти медіаринку (телеканал MusicBOX), міської влади (КМДА). А також: орієнтація на наявність у кандидатів нагород і визнання в професійній сфері, присутність цих діячів в медіа просторі і в рейтингах популярності, аналіз реакції та думки людей у соцмережах, опитування серед громадськості та відвідувачів ТРЦ. Спираючись на результати, комісія складає фінальний список. 

Також на екранах ТРЦ Gulliver (загальна площа яких 1500 кв метрів) впродовж місяця транслюватиметься частина робіт художника Івана Марчука «Генотип вольності». Серед робіт можна побачити: «Зійшло сонце над Дніпром», «Скажи мені правду», «І зорі над ними сіяли» та інші. 

 «Площа зірок» була відкрита 14 листопада 2015 року на перетині бульвару Лесі Українки, вулиці Еспланадній та Спортивній площі, біля входу в ТРЦ Gulliver. Це всеукраїнський соціальний проект, метою якого є підтримка та популяризація національної культури, мистецтва і спорту. У центрі міста «запалюються» зірки видатних українців, людей, які досягли найкращих результатів у своїй роботі в трьох категоріях: ТЕАТР / КІНО, МУЗИКА, СПОРТ.Пам'ятні знаки, розташовані уздовж вулиці Л.Українки, Еспланадної та Спортивній площі. Виготовлені вони з латуні розміром 30 на 60 см, мають покажчик вкладу лауреата (кіно, музика, спорт) і QR код, який веде на сторінку проекту і розповідає про досягнення лауреата. Зараз кияни і гості міста можуть прийти, подивитися і сфотографуватися з іменними «зірками» людей, яких вважають відомими в Україні, а саме: Володимиром Горянським, Адою Роговцевою, групою СКАЙ і ТНМК, Ніною Матвієнко, зіркою пам'яті Богданом Ступкою і Марією Примаченко, Віктором Постолом, Ольгою Лящук, Олександром Абраменко, Ольгою Харлан, Дариною Білодід, Оля Полякова, Ахтему Сеітаблаєву та іншими. «Площа зірок» покликана стати гордістю і нагадуванням для кожного українця про великі досягнення наших співвітчизників, стимулювати до розвитку міста та нації в цілому, стати культурною спадщиною для наступних поколінь. Стати громадською пам'яткою.

Чорна п’ятниця 2024 в ТРЦ Gulliver Чорна п’ятниця 2024 в ТРЦ Gulliver Фотовиставка врятованих тварин Фотовиставка врятованих тварин Креативна майстерня «Обсерваторія живої спадщини» у межах відзначення Міжнародного дня нематеріальної культурної спадщини Креативна майстерня «Обсерваторія живої спадщини» у межах відзначення Міжнародного дня нематеріальної культурної спадщини Більше