В Києві на «Площі зірок» відкриють зірки Олегу Блохіну, Олені Підгрушній та зірку пам’яті Валерію Лобановському. - події | ТРЦ Гулівер

В Києві на «Площі зірок» відкриють зірки Олегу Блохіну, Олені Підгрушній та зірку пам’яті Валерію Лобановському.

11 Травня на «Площі Зірок», яка є символом визнання, підтримки та популяризації національної культури, мистецтва і спорту з’являться три особливі зірки. Перша «запалає» на честь Олега Блохіна –українського футболіста і футбольного тренера, володара «Золотого м”яча». Друга – на честь української біатлоністки, заслуженого майстра спорту, чемпіонки Олімпійських ігор – Олени Підгрушної. Та зірка пам’яті видатному багаторічному наставнику «Динамо» (Київ), на чолі якого двічі вигравав Кубок володарів кубків УЄФА – Валерію Лобановському.

Олег Блохін – український футболіст і футбольний тренер, володар «Золотого м'яча». Найрезультативніший бомбардир радянського футболу — 319 голів у залік клубу Григорія Федотова. Відомий нападаючий київського «Динамо» Олег Блохін – жива легенда радянського спорту. Український футболіст поставив безліч рекордів - за кількістю забитих м'ячів, кількістю матчів і спортивних нагород. Будучи тренером національної збірної України, вивів команду в першу вісімку лідерів світового футболу. На честь улюбленого народом бомбардира написана пісня «Віват, король!», виконана перед прощальним матчем Блохіна.

Олена Підгрушна –  українська біатлоністка, заслужений майстер спорту України, чемпіонка Олімпійських ігор, чемпіонка світу, 5-разова чемпіонка Європи,переможниця і призерка етапів Кубка світу з біатлону.

Почесну зірку пам'яті цього дня на «Площа зірок» відкриють і на честь Валерія Лобановського. Багаторічний наставник «Динамо» (Київ), на чолі якого двічі вигравав Кубок володарів кубків УЄФА. Другий найтитулованіший тренер в історії світового футболу. Герой України. Один з кращих тренерів в історії футболу, входить в список 50 кращих тренерів за останні 50 років (1959-2009) за версією World Soccer, а також в список кращих тренерів післявоєнного періоду за версією The Times. Зайняв 7-й рядок у списку кращих тренерів в історії футболу за версією World Soccer і 8-ю - за версією ESPN FC.

«Площа зірок» була відкрита 14 листопада 2015 року на перетині бульвару Лесі Українки, вулиці Еспланадній та Спортивній площі, біля входу в ТРЦ Gulliver. Це всеукраїнський соціальний проект, метою якого є підтримка та популяризація національної культури, мистецтва і спорту. У центрі міста «запалюються» зірки видатних українців, людей, які досягли найкращих результатів у своїй роботі в трьох категоріях: ТЕАТР / КІНО, МУЗИКА, СПОРТ.

Пам'ятні знаки, розташовані уздовж вулиці Л.Українки, Еспланадної та Спортивній площі. Виготовлені вони з латуні розміром 30 на 60 см, мають покажчик вкладу лауреата (кіно, музика, спорт) і QR код, який веде на сторінку проекту і розповідає про досягнення лауреата. Зараз кияни і гості міста можуть прийти, подивитися і сфотографуватися з іменними «зірками» людей, яких вважають відомими в Україні, а саме: Володимиром Горянським, Адою Роговцевою, групою СКАЙ і ТНМК, Ніною Матвієнко, зіркою пам'яті Богданом Ступкою і Марією Примаченко, Віктором Постолом, Ольгою Лящук, Олександром Абраменко, Ольгою Харлан, Дариною Білодід, Олею Поляковою та іншими.

«Площа зірок» покликана стати гордістю і нагадуванням для кожного українця про великі досягнення наших співвітчизників, стимулювати до розвитку міста та нації в цілому, стати культурною спадщиною для наступних поколінь. Стати громадською пам'яткою.

Зірки на «Площі Зірок» з’являються за результатами декількох етапів відбору: рекомендації експертної комісії, а саме представників ТРЦ Gulliver, громадськості (ГО Спільна перемога), Міністерство молоді та спорту, Міністерство інформаційної політики, експерти медіаринку (телеканал MusicBOX), міської влади (КМДА). А також: орієнтація на наявність у кандидатів нагород і визнання в професійній сфері, присутність цих діячів в медіа просторі і в рейтингах популярності, аналіз реакції та думки людей у соцмережах, опитування серед громадськості та відвідувачів ТРЦ. Спираючись на результати, комісія складає фінальний список.

"Королі Магії" в ТРЦ Gulliver "Королі Магії" в ТРЦ Gulliver 29.11 - Gulliver - STAND UP - ЩЕРБАН, ЖИТЛОВ, БЕРЕЖКО, ПЕТРОВ 29.11 - Gulliver - STAND UP - ЩЕРБАН, ЖИТЛОВ, БЕРЕЖКО, ПЕТРОВ Перший в Україні науковий цирк Перший в Україні науковий цирк Більше