В Києві на «Площі зірок» відкриють зірки Олегу Блохіну, Олені Підгрушній та зірку пам’яті Валерію Лобановському. - події | ТРЦ Гулівер

В Києві на «Площі зірок» відкриють зірки Олегу Блохіну, Олені Підгрушній та зірку пам’яті Валерію Лобановському.

11 Травня на «Площі Зірок», яка є символом визнання, підтримки та популяризації національної культури, мистецтва і спорту з’являться три особливі зірки. Перша «запалає» на честь Олега Блохіна –українського футболіста і футбольного тренера, володара «Золотого м”яча». Друга – на честь української біатлоністки, заслуженого майстра спорту, чемпіонки Олімпійських ігор – Олени Підгрушної. Та зірка пам’яті видатному багаторічному наставнику «Динамо» (Київ), на чолі якого двічі вигравав Кубок володарів кубків УЄФА – Валерію Лобановському.

Олег Блохін – український футболіст і футбольний тренер, володар «Золотого м'яча». Найрезультативніший бомбардир радянського футболу — 319 голів у залік клубу Григорія Федотова. Відомий нападаючий київського «Динамо» Олег Блохін – жива легенда радянського спорту. Український футболіст поставив безліч рекордів - за кількістю забитих м'ячів, кількістю матчів і спортивних нагород. Будучи тренером національної збірної України, вивів команду в першу вісімку лідерів світового футболу. На честь улюбленого народом бомбардира написана пісня «Віват, король!», виконана перед прощальним матчем Блохіна.

Олена Підгрушна –  українська біатлоністка, заслужений майстер спорту України, чемпіонка Олімпійських ігор, чемпіонка світу, 5-разова чемпіонка Європи,переможниця і призерка етапів Кубка світу з біатлону.

Почесну зірку пам'яті цього дня на «Площа зірок» відкриють і на честь Валерія Лобановського. Багаторічний наставник «Динамо» (Київ), на чолі якого двічі вигравав Кубок володарів кубків УЄФА. Другий найтитулованіший тренер в історії світового футболу. Герой України. Один з кращих тренерів в історії футболу, входить в список 50 кращих тренерів за останні 50 років (1959-2009) за версією World Soccer, а також в список кращих тренерів післявоєнного періоду за версією The Times. Зайняв 7-й рядок у списку кращих тренерів в історії футболу за версією World Soccer і 8-ю - за версією ESPN FC.

«Площа зірок» була відкрита 14 листопада 2015 року на перетині бульвару Лесі Українки, вулиці Еспланадній та Спортивній площі, біля входу в ТРЦ Gulliver. Це всеукраїнський соціальний проект, метою якого є підтримка та популяризація національної культури, мистецтва і спорту. У центрі міста «запалюються» зірки видатних українців, людей, які досягли найкращих результатів у своїй роботі в трьох категоріях: ТЕАТР / КІНО, МУЗИКА, СПОРТ.

Пам'ятні знаки, розташовані уздовж вулиці Л.Українки, Еспланадної та Спортивній площі. Виготовлені вони з латуні розміром 30 на 60 см, мають покажчик вкладу лауреата (кіно, музика, спорт) і QR код, який веде на сторінку проекту і розповідає про досягнення лауреата. Зараз кияни і гості міста можуть прийти, подивитися і сфотографуватися з іменними «зірками» людей, яких вважають відомими в Україні, а саме: Володимиром Горянським, Адою Роговцевою, групою СКАЙ і ТНМК, Ніною Матвієнко, зіркою пам'яті Богданом Ступкою і Марією Примаченко, Віктором Постолом, Ольгою Лящук, Олександром Абраменко, Ольгою Харлан, Дариною Білодід, Олею Поляковою та іншими.

«Площа зірок» покликана стати гордістю і нагадуванням для кожного українця про великі досягнення наших співвітчизників, стимулювати до розвитку міста та нації в цілому, стати культурною спадщиною для наступних поколінь. Стати громадською пам'яткою.

Зірки на «Площі Зірок» з’являються за результатами декількох етапів відбору: рекомендації експертної комісії, а саме представників ТРЦ Gulliver, громадськості (ГО Спільна перемога), Міністерство молоді та спорту, Міністерство інформаційної політики, експерти медіаринку (телеканал MusicBOX), міської влади (КМДА). А також: орієнтація на наявність у кандидатів нагород і визнання в професійній сфері, присутність цих діячів в медіа просторі і в рейтингах популярності, аналіз реакції та думки людей у соцмережах, опитування серед громадськості та відвідувачів ТРЦ. Спираючись на результати, комісія складає фінальний список.

Тераса Talk зустріч зі МУР Тераса Talk зустріч зі МУР Тераса Talk зустріч зі Schmalgauzen Тераса Talk зустріч зі Schmalgauzen Тераса Talk про TikTok Тераса Talk про TikTok Більше