В Києві на «Площі зірок» відкрили зірки Ірмі Вітовській та Ларисі Кадочниковій - новини від ТРЦ Гулівер

В Києві на «Площі зірок» відкрили зірки Ірмі Вітовській та Ларисі Кадочниковій

10 жовтня на «Площі Зірок», яка є символом визнання, підтримки та популяризації національної культури, мистецтва і спорту з’являться дві особливі зірки на честь Лариси Кадочникової – української акторки театру та кіно, народної артистки України та Ірми Вітовської – української акторки, заслуженої артистки України, громадської діячки.

На урочистому відкритті виконавчий директор Української кіноакадемії Анна Мачух відзначила : «Такий символ, як «Площа Зірок», популяризує українську культуру в цілому і кінематограф зокрема. Ми дуже раді, що до вже існуючих відзнак додалися дві нові зірки на честь лауреаток «Золотої дзиґи». Одна з них - для акторки Лариси Кадочникової, володарки почесної нагороди Першої національної кінопремії за внесок у розвиток українського кіно. Ще одна особлива зірка носить ім’я Ірми Вітовської - лауреатки Третьої національної кінопремії «Золота дзиґа» в номінації «Найкраща жіноча роль». Сподіваюся, надалі «Площа зірок» буде збільшуватися в геометричній прогресії, аби імена наших кінодіячів ставали ще більш впізнавані». Керівник «Самміт Книга» Іван Степурін відзначив, що «Площа зірок» постійно поповнюється видатними людьми і це дуже приємно. Але вдвічі приємно, коли закладають зірки Великим громадянам України, якими є насьогодні Лариса Кадочникова та Ірма Вітовська.

«Проект мотивує сучасних діячів культури, музики, мистецтва і спорту не зупинятися на досягнутому, а популяризувати країну в світі. Проект «Площа зірок» має на меті стати загальновизнаний і улюблений усіма туристичний маршрут, адже виховує нове покоління, нагадуючи їм про відомих українців та мотивуючи підлітків слідувати до своєї мети, свого успіху, - відзначає Тетяна Атаджанова, PR директор ТРЦ Gulliver.

Цього дня на «Площі зірок» заклали 36 та 37 зірки.

Ірма Вітовська — акторка театру та кіно. Заслужена артистка України. Володарка національних премій, учасниця міжнародних театральних та кіно-фестивалів. Декілька років поспіль входить в топ відомих митців та громадських діячів за версіями видань «Новое время» та «Фокус». Лауреат національних премій з кіномистецтва: «Золота Дзига» ( Краща головна жіноча роль 2018р) та «Кіноколо» ( Краща акторка 2018р) фільм. «Брама» реж. В.Тихий. Двічі володарка національної премії «Телетріумф» у галузі телебачення «Леся +Рома» 2006р. ICTV реж.О.Даруга та О.Богданенко. Володарка театральних премій «Київська пектораль» (Краща жіноча роль) 2016 та «Мельпомена Таврії» (Краща жіноча роль). Володарка премії «Жінка року 2018». Вітовська є першим лауреатом премії «Women in art» від «HeForShe» у категорії «театр і кіно». Активно відстоює реформи у сфері культури та є активною громадською діячкою.

Лариса Кадочникова —  Акторка театру і кіно. Дебют Кадочникової відбувся в маленькому епізоді в фільмі М.А. Швейцера «Мічман Панін» (1960). У 1961-1964 роках – акторка театру «Современник», потім - Київська кіностудія ім О. Довженко. З 1964 року - акторка Київського Національного академічного російського драматичного театру імені Лесі Українки. Дебютом в кіно стала головна роль в біографічній картині 1959 року «Василь Суриков», в якому вона зіграла - дружину знаменитого художника. У 1964 році зіграла одну з головних ролей у фільмі Сергія Параджанова «Тіні забутих предків» – екранізації однойменної повісті українського класика XIX століття Михайла Коцюбинського.Кадочникова вважалася улюбленою акторкою Сергія Параджанова. Знімалася у фільмах свого першого чоловіка режисера Юрія Іллєнка - зіграла головні ролі в його картинах «Криниця для спраглих», «Вечір на Івана Купала»,  «Білий птах з чорною ознакою». Лариса Кадочникова - відмінний художник, автор численних графічних робіт. Має безліч нагород, серед яких: народна артистка України, лауреат Національної премії України ім. Тарас Шевченко та інші.

«Площа Зірок» – це всеукраїнський соціальний проект, метою якого є підтримка та популяризація національної культури, мистецтва і спорту. У центрі міста «запалюються» зірки видатних українців, людей, які досягли найкращих результатів у своїй роботі в трьох категоріях: ТЕАТР / КІНО, МУЗИКА, СПОРТ. Пам'ятні знаки, розташовані уздовж вулиці Л.Українки, Еспланадної та Спортивній площі. Виготовлені вони з латуні розміром 30 на 60 см, мають покажчик вкладу лауреата (кіно, музика, спорт) і QR код, який веде на сторінку проекту і розповідає про досягнення лауреата. Зараз кияни і гості міста можуть прийти, подивитися і сфотографуватися з іменними «зірками» людей, яких вважають відомими в Україні, а саме: Володимиром Горянським, Адою Роговцевою, групою СКАЙ і ТНМК, Ніною Матвієнко, зіркою пам'яті Богданом Ступкою і Марією Примаченко, Віктором Постолом, Ольгою Лящук, Олександром Абраменко, Ольгою Харлан, Дар’я Білодід, Олег Блохін, Олена Підгрушна, зірка пам'яті Валерію Лобановському, Оля Полякова, MONATIK. «Площа зірок» покликана стати гордістю і нагадуванням для кожного українця про великі досягнення наших співвітчизників, стимулювати до розвитку міста та нації в цілому, стати культурною спадщиною для наступних поколінь. Стати громадською па'яткою.

Зірки на «Площі Зірок» з’являються за результатами декількох етапів відбору, які базуються на рекомендаціях експертної комісії: Міністерства молоді та спорту, ГО Спільна перемога, музичного телеканалу MusicBox, КМДА та представників Gulliver.

Заходи безпеки в БФК Gulliver Заходи безпеки в БФК Gulliver 15.05.20 Режим роботи ТРЦ Gulliver під час карантину Режим роботи ТРЦ Gulliver під час карантину 24.04.20 Італійський RESTO MONTH у Mercato Italiano Італійський RESTO MONTH у Mercato Italiano 10.04.20 Більше